Vhodné do obýváků, ložnic, chodeb i dětských pokojů.

Vinylové podlahy

Vinylová podlaha je podlahová krytiny nové generace, která jednoznačně předčí laminátové podlahy. Vyrábí se z polyvinylchloridu (PVC). Podlaha je skládána z několika vrstev. Je vhodná pro celoplošné lepení nebo volnou pokládku (plovoucí vinylová podlaha). Povrch je příjemný na chůzi, je odolný proti poškrábání a tlumí kročejový hluk.

Proč zvolit právě vinylovou podlahu?

Důvodů, proč zvolit vinyl, je hned několik. Tato podlahová krytina se hodí jak do bytového interiéru, tak i do komerčních prostor. Nejčastějším důvodem, proč si lidé vinyl pořizují, je její elegantní design. Tyto podlahové krytiny přesně kopírují módní trendy, takže si každý může vybrat z široké škály designů, vzorů a barev. Vinylové podlahy perfektně imitují dřevo, dlažbu, kameny, korek atd. a díky tomu se hodí do celé vaší domácnosti.

Výhody vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou oblíbené také díky svým přednostem. Tato krytina je velice odolná vůči různým nečistotám, je rozměrově stálá a nesesychá jako např. podlahy z masivního dřeva. Podlahy z vinylu jsou také velice pružné a tvrdé, tudíž vydrží i nechtěné pády věcí. Dále jsou tiché, příjemné a teplé na dotek. Díky malému odporu je lze použít u podlahového vytápění.

Mezi další výhody patří:

silná nášlapná vrstva
snadná údržba
opravitelnost
vysoká chemická odolnost
antistatická
příjemná na dotek
nenasákavost
vhodná pro alergiky i domácí mazlíčky

Druhy vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou buď plovoucí, nebo lepené. Plovoucí vinylové podlahy jsou skvělé svou rozebíratelností a nijak zvýšenými nároky na podklad, proto se hodí zejména do nájemních prostor. Lepené podlahy z vinylu jsou naopak vhodné do místností, kde se vyskytují děti, protože bývají zpravidla tišší.

Do jakých místností se hodí?

Podlahy z vinylu je možné použít téměř všude. Díky jejich odolnosti proti vlhkosti a vodě lze tyto krytiny dokonce použít i v koupelně.

Naše nabídka

Aktuálně vám nabízíme vinylové podlahy od těchto předních výrobců podlahových krytin:

Vinylové podlahy wineo® DESIGNline

Ambra – nabízí lepenou, click i multilayer podlahu pro použití v bytech. Select – je lepený vinyl vhodný pro komerční zátěž. Kingsize – má velké formáty lamel, a v lepené i click variantě se dá použít domů i do komerčních prostor. Designline 600 + 600XL– jsou vhodné pro lehkou komerční zátěž, vyrábí se lepené i click a některé dekory mají extra velké dílce. Bacana – click vinylová podlaha pro komerční zátěž.

Vinylové podlahy wineo® Spirit

4 trendové dekory v provedení lepená i click z nové privátní kolekce vinylových podlah Spirit.

Vinylové podlahy Gerflor DESIGNART

Francouzský výrobce Gerflor přináší novou kolekci vinylových podlah DESIGNART. Kolekce nabízí lepenou i click variantu do bytů, domů i komerčních prostor.

Vinylové podlahy PARADOR

Vysoce kvalitní elastická podlahová krytina. S vinylovou podlahovou krytinou Parador dosáhnete nápaditého vzhledu a stylu. Kolekce nabízí click a multilayer vinyl, pro bytovou i komerční zátěž.

Vinylové podlahy Vinylcomfort

Multilayer vinylová krytina s korkovou vrstvou navíc. Vinylové podlahy, nalepené na HDF desce. Speciální složení lamel do kterých jsou přidány dvě vrstvy korku vám nabízí opravdový komfort.

Vinylové podlahy HydroCork

Úžasný krok v podlahových krytinách. Hydrocork – je kombinace vinylu, korku a opět vinylu, teplá a měkká podlaha, která snese i vlhkost s nášlapnou vrstvou vhodnou i do komerčních prostor.

Vinylové podlahy Thermofix

Podlahové krytiny Thermofix® jsou speciální heterogenní vinylové podlahy v dílcích, vyráběné českou společností Fatra, a.s. Thermofix® – je lepený vinyl pro bytovou zátěž, ale na objednávku lze vyrobit i s komerční zátěží.

Vinylové podlahy Fatra RS – click

RS click – multilayer, bytová zátěž. Novinka českého výrobce Fatra a.s. – plovoucí systém vinylových podlah s deseti dekory různých typů dřevin.

Chtěli byste se dozvědět více o vinylových podlahách? Máte zájem o prohlídku?