Vhodné do obýváků, ložnic, chodeb i dětských pokojů.

Laminátové podlahy

Tato cenově dostupná podlahová krytina se hodí do obýváků, ložnic, chodeb i dětských pokojů. Ve vyšších zátěžových kategoriích se tak často nevyrábí, protože nepatří zrovna mezi nejodolnější podlahy. Stejně tak je laminát náchylný na vlhkost, takže do kuchyně a koupelny není zrovna ideální krytinou. Hrozí totiž nabobtnání a pokroucení nosné desky. Výrobci se ale samozřejmě snaží tyto nedostatky co nejvíce eliminovat, takže na trhu najdete třeba protiskluzovou povrchovou úpravu skvělou do dětských pokojů a chodeb a také úpravu aqua, která podlaze dodává určitou ochranu a odolnost před vlhkostí.

Jaký je další důvod oblíbenosti laminátové plovoucí podlahy, kromě ceny a pokládky? Moderní laminátová podlaha dokáže imitovat vzhled mramoru, korku, kamene i kovu. A to prakticky v jakékoli barvě či vzoru. Nabízí se tak bezpočet možností, jak svůj interiér můžete oživit při rekonstrukci, nebo si uskutečnit při budování domova své představy o stylu až do poslední drobnosti.

Co je laminátová podlaha?

Laminátové plovoucí se od sebe odlišují v několika zásadních faktorech. Liší se jak tloušťkou, tak skladbou jednotlivých vrstev, kvalitou, izolačnímu schopnostmi a tím i cenou. Základem kvalitních laminátových podlah je HDF deska (High Density Fibreboard – dřevovláknitá deska tvrdá jako kámen, s homogenní strukturou a uzavřeným povrchem a proto je možné HDF desky přímo kašírovat, potiskovat, dýhovat nebo také lakovat. Ve srovnání s deskami z dřevotřísky a také s MDF deskami mají HDF desky vyšší hustotu, a tím také lepší odolnost v ohybu a pevnost v tahu napříč a větší odolnost proti bobtnavosti ). Střední vrstva obvykle nese zámek systému nelepeného spoje. Tento zámek určuje důležité vlastnosti jako průžnost a pevnost v tahu

Laminátová podlaha je vrstvená podlaha postavená na vodotěsné, lepené dřevotřískové desce (HDF). Laminátové podlahy Quick-Step se skládají ze čtyř různých vrstev:

Vrstvy laminátové podlahy

1. transparentní krycí vrstva odolná proti opotřebení

Tato vrchní vrstva zajišťuje odolnost podlahy Quick-Step proti proti skvrnám, opotřebení, nárazům, poškrábání, popálení a chemikáliím používaným v domácnosti. Tvoří ji několik melaminových vrstev, jež jsou pod vysokým tlakem a teplotou nalisovány na desku jádra z HDF. Tato povrchová vrstva má dřevěnou nebo dlaždicovou texturu/strukturu, jež se nazývá ‚registered-embossed‘. Znamená to, že tato povrchová struktura je v dokonalém souladu s designem.

2. dezénová vrstva

Jedná se o vrstvu, jež určuje skutečný vzhled vaší podlahy. Dezénová vrstva je fotografie skutečného dřeva či dlaždic s velmi vysokým rozlišením, jež je důmyslnými tiskovými technologiemi přetisknuta a na povrchu pokryta melaminovou pryskyřicí. Kombinace dokonalého designu a povrchové struktury činí imitaci dřeva a dlaždic nadmíru realistickou a přirozenou.

3. lepená dřevotřísková deska odolná proti vlhkosti

Tato dřevotřísková (HDF) deska je srdcem laminátové podlahy Quick-Step. HDF znamená ‚dřevovláknitá deska vysoké hustoty‘. Tvoří ji zpracovaná dřevěná vlákna a vysoce kvalitní melaminová pryskyřice. Jde o nově zpracovanou dřevovláknitou desku, jež umožňuje využití všech částí stromu. Tato deska je svým složením a technickými charakteristikami velmi homogenní. Je extrémně trvanlivá, stabilní a vysoce odolná proti vlhkosti.

4. vyrovnávací vrstva

Tato spodní vrstva odolná proti vlhkosti zaručuje dokonale vyváženou desku, jež se při správné instalaci a údržbě nevyduje ani nezbortí.

Nabízíme:

Laminátové podlahy EGGER

Kolekce EGGER 2015 – 2017 je rozdělena do sedmi kategorií, které vyhoví požadavkům každého zákazníka. Převážnou část dekorů držíme skladem. V nabídce jsou například kolekce Classic, v zátěžových třídách 31, 32 a 33, Medium, Large, Long a Kingsize. Ke každému dekoru má Egger připravenou i originální lištu, která mu odpovídá.

Laminátové podlahy BASIC

Naše speciální privátní kolekce Basic, která pochází od firmy EGGER, přináší v zátěžové třídě 31 pět krásných dekorů dřeva s celkovou tloušťkou 7mm za výhodnou cenu.

Chtěli byste se dozvědět více o laminátových podlahách? Máte zájem o prohlídku?